PiS nie wierzy w swoją przegraną. Brudziński pokazał, jak można sfałszować wynik

kov, wideo: TVN24/x-news
27.05.2014 13:39
A A A
Prawo i Sprawiedliwość na własną rękę będzie weryfikować wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej Joachim Brudziński, jeden z liderów tej partii. - Dla PiS podejrzane jest to, że podczas zliczania głosów przez PKW z godziny na godzinę malała przewaga ich ugrupowania nad PO.
- Już słyszę te głosy, że PiS-owcy szaleją - powiedział na konferencji prasowej w Szczecinie Joachim Brudziński. - To żadne wydziwianie opozycji. Dokonamy analizy wyników na poziomie poszczególnych obwodów. To element demokracji.

Brudziński pokazuje, jak PiS-owi ubywało głosów

Joachim Brudziński zaznaczył, że jeszcze o 3 nad ranem, gdy znane były wyniki z 60 proc. komisji wyborczych - PiS miało nad PO siedmioprocentową przewagę, a o 4.30 już tylko jednoprocentową, następnie PKW miała problem z policzeniem przez cały dzień wyników z zaledwie 10 proc. komisji. Ten spadek jest dla niego dziwny i podejrzany, tak samo jak bardzo duża, ponad 200 tys. liczba głosów nieważnych.

- Aż tylu ludzi niegramontnych i nierozgarniętych przyszło i źle oddało głos - dziwił się Brudziński.

Brudziński demonstruje, jak sfałszować wynik

Poseł PiS zademonstrował na konferencji prasowej, jak członkowie komisji wyborczej mogli produkować nieważne głosy. Brudziński pokazał, że na opuszce palca można narysować krzyżyk, a następnie dyskretnie odcisnąć go na karcie do głosowania - podczas zliczania głosów. W ten sposób mamy dwa krzyżyki - jeden postawiony prawidłowo i drugi podrobiony, postawiony na drugiej liście. Dwa krzyżyki na dwóch różnych listach to głos nieważny.

Jednym z dowodów, że komisje źle liczyły głosy, jest według Brudzińskiego Choszczno, gdzie najpierw wszystkie głosy przypisano kandydatowi Solidarnej Polski Robertowi Stankiewiczowi. Co nie było prawdą.

- Z kolei na Mazowszu w dwóch bardzo podobnych do siebie gminach w jednej oddano 20 proc. głosów nieważnych, a w drugiej już tylko 1-2 proc. Jak to możliwe - pytał Brudziński i dodał: Ufamy, ale sprawdzamy.

W całym kraju PO zdobyła 32,13 proc. głosów, a PiS 31,78 proc. PO wygrała nieznacznie o 0,35 procent głosów. Miejsce pierwsze Platformie zagwarantowało zaledwie 24 tysiące głosów więcej.

Zobacz także
 • 18
 • 78
Komentarze (599)
Zaloguj się
 • itsgettingcolder

  Oceniono 1541 razy 1297

  Pamiętajcie! Wszystkie wybory, których nie wygrywa pis są sfałszowane! Przecież na tym polega demokracja, że musi wygrać pis, czyż nie?

 • xorock

  Oceniono 1034 razy 840

  Pora się pogodzić że znowu przegraliście. 7 RAZ!!! Zmieńcie prezesa na kogoś rozgranietego to może wygracie. Choć przy 76% niegłosujących marne szanse.

 • cud_smolenski

  Oceniono 734 razy 650

  To przeciez oczywiste, ze jedynie wygrana PiS-u obali teorie falszowania waborow. Kazdy inny wynik te teorie uprawdopodabnia. A ja mam teorei, graniczaca z pewnoscia ze ten caly Brudzinski jak i caly prezes oraz jego koledzy z Polski to V kolumna Putina oraz banda idiotow. Byc moze przebieglych zdrajcow Polski udajacych idiotow. Takie polskie NSDAP.

 • ji

  Oceniono 636 razy 592

  oj chłop jeszcze nie rozumie że ludzie mogą oddawać głosy nieważne świadomie :) bo to też głos wyborcy jest i trzeba się wsłuchać, a nie mówić o gramotnych.

 • catch36

  Oceniono 578 razy 530

  chłopaki z pisu najwyraźniej tak fałszują głosy... swoją drogą ostatnie godziny zliczali głosy głównie z DUŻYCH MIAST, pisaki nigdy tam nie wygrały więc cóż się dziwić że i tym razem tam też nie mieli większości ??
  cóż to za trudne do dedukcji...

 • nicpon007

  Oceniono 552 razy 500

  Każdy mierzy po sobie... Smutne i żałosne.

 • kac

  Oceniono 447 razy 387

  Cóż, psychiatry tu trzeba...

 • misafi

  Oceniono 256 razy 248

  I dlatego w kolejnych wyborach członkami komisji wyborczych będą mogły być tylko osoby bez palców. Krzyżyka nie dostawią a bieżące sprawy będą uzupełniać trzymając długopis w zębach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Wybory NA ŻYWO polecają