Wybory Prezydenckie 2010

Sondaż: Komorowski traci, ale nadal ma prawie 50 proc. poparcia

psm
02.06.2010 , aktualizacja: 02.06.2010 09:37
A A A Drukuj
PRZEGLĄD PRASY. "Gazeta Wyborcza" publikuje sondaż PBS DGA, z którego wynika, że kandydat PO na prezydenta przez tydzień stracił 5 pkt proc. - chęć głosowania na Bronisława Komorowskiego deklaruje 48 proc. respondentów.
Kandydat opozycji - Jarosław Kaczyński - ma według sondażu 33 proc. poparcia. To więcej niż przed tygodniem, m.in. dzięki większej aktywności i ostatnim wiecu w Zakopanem - ocenia gazeta."Gazeta Wyborcza" sprawdziła również preferencje wyborcze w drugiej turze wyborów. Kandydat PO bije Jarosława Kaczyńskiego stosunkiem 64 do 36 proc. Komorowski zbiera w niej również 80 proc. wyborców Grzegorza Napieralskiego oraz większość Waldemara Pawlaka.

W sondażu zyskuje Grzegorz Napieralski (jeden punkt, ma 8 proc.) i bije tym samym Waldemara Pawlaka (3 proc.) oraz pozostałych kandydatów: Andrzeja Olechowskiego, Andrzeja Leppera i Janusza Korwina-Mikkego (po 2 proc.). Pozostali kandydaci nie przekraczają 1-proc. poparcia.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Zobacz także
  • Przed wyborami prezydenckimi: miszczu.pll 02.06.10, 08:26

    - No i co powiesz na takich kandydatów? - Że mamy cholerne szczęście.... - Szczęście?!- Tak, że musimy wybrać tylko jednego. »

  • Sondaż: Komorowski traci, ale nadal ma prawie 5... alextade 02.06.10, 09:59

    Grzegorz Napieralski to kandydat, który pragnie reprezentować wszystkich Polaków. Interesuje go w szczególności los osób pokrzywdzonych i z jakichś względów wykluczonych. Jego postawa »

  • Komorowski traci..traci...ooops...stracil filthpurger 02.06.10, 10:00

    Zeby byc prezydentm nie wystarczy byc ukladnym kolesiem odpowiednich kolegow czy miec "dobre" pochodzenie.Narod oczekuje czlowieka z jajami- jako prezydenta, a tych nie widac albo sa gdzis »