Wybory Prezydenckie 2010

Sondaż: Komorowski traci, ale nadal ma prawie 50 proc. poparcia

psm
02.06.2010 , aktualizacja: 02.06.2010 09:37
A A A Drukuj
Bronisław Komorowski, kandydat Platformy Obywatelskiej na stanowisko Prezydenta RP podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Bronisław Komorowski, kandydat Platformy Obywatelskiej na stanowisko Prezydenta RP podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego (Fot. Bartłomiej Barczyk / Agencja Gazeta)

PRZEGLĄD PRASY. "Gazeta Wyborcza" publikuje sondaż PBS DGA, z którego wynika, że kandydat PO na prezydenta przez tydzień stracił 5 pkt proc. - chęć głosowania na Bronisława Komorowskiego deklaruje 48 proc. respondentów.
Kandydat opozycji - Jarosław Kaczyński - ma według sondażu 33 proc. poparcia. To więcej niż przed tygodniem, m.in. dzięki większej aktywności i ostatnim wiecu w Zakopanem - ocenia gazeta."Gazeta Wyborcza" sprawdziła również preferencje wyborcze w drugiej turze wyborów. Kandydat PO bije Jarosława Kaczyńskiego stosunkiem 64 do 36 proc. Komorowski zbiera w niej również 80 proc. wyborców Grzegorza Napieralskiego oraz większość Waldemara Pawlaka.

W sondażu zyskuje Grzegorz Napieralski (jeden punkt, ma 8 proc.) i bije tym samym Waldemara Pawlaka (3 proc.) oraz pozostałych kandydatów: Andrzeja Olechowskiego, Andrzeja Leppera i Janusza Korwina-Mikkego (po 2 proc.). Pozostali kandydaci nie przekraczają 1-proc. poparcia.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Zobacz także
  • Sondaż: Komorowski traci, ale nadal ma wielką p... hipr 02.06.10, 07:49

    50% jak na faceta, którego jedynym programem jest "porządzić" i "jakoś todociągnąć" to sporo. Nie wiem, co myśleć o współ-Polakach...»

  • Teraz się głosi prawie 50 % poparcie dla Bronka artur74 02.06.10, 08:25

    Brzydko pachnie taka propaganda głoszona przez GW.Komorowski wprawdzie utracił 5 % poparcia ale wciąż popiera go blisko 50%wyborców. Ile dokładnie? 46%? 44? A Kaczyński zbiera w sondażach »

  • Przed wyborami prezydenckimi: miszczu.pll 02.06.10, 08:26

    - No i co powiesz na takich kandydatów? - Że mamy cholerne szczęście.... - Szczęście?!- Tak, że musimy wybrać tylko jednego. »