Wybory Prezydenckie 2010

Wybory 2010. Sondaż: Komorowski i PO tracą poparcie

prot
04.06.2010 , aktualizacja: 04.06.2010 19:29
A A A Drukuj
Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński w Sejmie

Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński w Sejmie (Fot. Sławomir Kamiński / AG)

Bronisław Komorowski stracił 4 punkty procentowe poparcia - wynika z najnowszego sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24. Reszcie kandydatów poziom poparcia prawie się nie zmienił. Spadają również notowania PO.
Bronisław Komorowski w najnowszym sondażu uzyskał 42 proc. poparcia. Oznacza to spadek o cztery punkty procentowe i coraz pewniejsze jest, że będzie druga tura wyborów. Poparcie dla Jarosława Kaczyńskiego wzrosło o 1 punkt procentowy i cieszy się teraz 31-procentowym poparciem.

W drugiej turze na marszałka Sejmu głosowałoby 56 proc. respondentów - mniej o 1 punkt procentowy - a na prezesa PiS 35 proc. Reszta badanych albo nie będzie głosowało, albo nie wie jeszcze na kogo odda swój głos.O jeden punkt procentowy spadło poparcie dla Grzegorza Napieralskiego i cieszy się teraz poparcie 6 proc. badanych. Czwarty w sondażu jest Janusz Korwin-Mikke, który uzyskał 3 proc. poparcia. Andrzej Olechowski, Waldemar Pawlak i Andrzej Lepper zdobyli w badaniu po jednym punkcie procentowym.

Platformie też spadaInstytut SMG/KRC zapytał również o poparcie dla partii politycznych. Na PO zagłosowałoby 41 proc. wyborców, co oznacza stratę o 2 punkty procentowe. Natomiast PiS zyskuje1 punkt procentowy poparcia i głosowałoby na nie 32 proc. respondentów. SLD

nadal cieszy się 9-procentowym poparciem.

Pod progiem wyborczym znajdują się: PSL - 3 proc. poparcia oraz LPR, Samoobrona i Krajowa Partia Emerytów i Rencistów na które głosowałoby po 1 proc. respondentów.

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

  • Alternatywa dla duetu POPiS! lijko 04.06.10, 20:25

    Olechowski to alternatywa dla duetu POPiS. Olechowski dał podwaliny temu tworowi i Olechowski powinien otrzymać szansę położenia kresu dalszej działalności tego tworu.»

  • Wybory 2010. Sondaż: Komorowski i PO tracą popa... smyr_82 04.06.10, 21:42

    Ech, jak ja lubie te nagłówki. "Kaczyńskie w góre". Raptem o 1%, ludzie to jest w granicy błędu statystycznego. Znaczy to tylko tyle że Kaczyńskiemu ani drgnęło poparcie. I nie drgnie, bo to»

  • Pokój i tolerancja a la PIS naprawdę szary212 05.06.10, 08:36

    U mnie na wsi rozklejono po równo, na wszystkich trzech lokalnych tablicach,obok siebie plakaty Komorowskiego i Kaczyńskiego. Dwie godziny później wisiałjuż tylko Kaczyński. Ciekawe, że »