Wybory Prezydenckie 2010

Wybory 2010. Sondaż: Komorowski i PO tracą poparcie

prot
04.06.2010 , aktualizacja: 04.06.2010 19:29
A A A
Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński w Sejmie

Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński w Sejmie (Fot. Sławomir Kamiński / AG)

Bronisław Komorowski stracił 4 punkty procentowe poparcia - wynika z najnowszego sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24. Reszcie kandydatów poziom poparcia prawie się nie zmienił. Spadają również notowania PO.
Bronisław Komorowski w najnowszym sondażu uzyskał 42 proc. poparcia. Oznacza to spadek o cztery punkty procentowe i coraz pewniejsze jest, że będzie druga tura wyborów. Poparcie dla Jarosława Kaczyńskiego wzrosło o 1 punkt procentowy i cieszy się teraz 31-procentowym poparciem.

W drugiej turze na marszałka Sejmu głosowałoby 56 proc. respondentów - mniej o 1 punkt procentowy - a na prezesa PiS 35 proc. Reszta badanych albo nie będzie głosowało, albo nie wie jeszcze na kogo odda swój głos.O jeden punkt procentowy spadło poparcie dla Grzegorza Napieralskiego i cieszy się teraz poparcie 6 proc. badanych. Czwarty w sondażu jest Janusz Korwin-Mikke, który uzyskał 3 proc. poparcia. Andrzej Olechowski, Waldemar Pawlak i Andrzej Lepper zdobyli w badaniu po jednym punkcie procentowym.

Platformie też spadaInstytut SMG/KRC zapytał również o poparcie dla partii politycznych. Na PO zagłosowałoby 41 proc. wyborców, co oznacza stratę o 2 punkty procentowe. Natomiast PiS zyskuje1 punkt procentowy poparcia i głosowałoby na nie 32 proc. respondentów. SLD

nadal cieszy się 9-procentowym poparciem.

Pod progiem wyborczym znajdują się: PSL - 3 proc. poparcia oraz LPR, Samoobrona i Krajowa Partia Emerytów i Rencistów na które głosowałoby po 1 proc. respondentów.

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

  • Wybory 2010. Sondaż: Komorowski i PO tracą popa... 12.12a1 04.06.10, 19:28

    I tak pójde na Haczynskiego zaglosowac.Szkoda pieniedzy na druga ture,a takiewyniki sondazy sa efektem tego,ze w poniedzialek platforma i Brunek rozpoczeligre wyborcza trumnami.W ciagu »

  • Recepta na sukses hanklo 05.06.10, 07:09

    Recepta na sukses. Nie pokazywac sie, nic nie robic.Duzo obiecywac.Miecwyborcow w nosie.»

  • Wybory 2010. Sondaż: Komorowski i PO tracą popa... magda2grzegorz2 05.06.10, 07:27

    Wybor Kaczynskiego na prezydenta to zdrowe podejscie do sytuacji w Polsce nie mozna pozwolic na monopolizacje wladzy jak to ma miejsce w Rosji... czas skonczyc ze skrajnosciami i to zarowno»