Wybory Prezydenckie 2010

Wybory 2010. Sondaż: Komorowski rośnie w siłę, ale wygrywa dopiero w drugiej turze

ła
09.06.2010 , aktualizacja: 09.06.2010 19:55
A A A
Jarosław Kaczyński i Bronisław Komorowski

Jarosław Kaczyński i Bronisław Komorowski (Fot. Sławomir Kamiński / Wojciec)

Po chwilowym spadku w sondażach, kolejny pokazuje, że Bronisław Komorowski odzyskuje punkty poparcia. Jednak nie tyle, aby wygrać w pierwszej turze wyborów.
Z najnowszego sondażu Millward Brown SMG/KRC dla TVN24 wynika, że 45 proc. badanych jest gotowych zagłosować na kandydata Platformy na prezydenta (w poprzednim badaniu z 7 czerwca było to 43 proc.). Z tego samego badania wynika, że Jarosławowi Kaczyńskiemu brakuje 14 proc., aby zrównać się z Bronisławem Komorowskim. Kandydata PiS popiera 31 proc. ankietowanych (w poprzednim sondażu 32 proc.).Tymczasem poparcie dla kolejnych kandydatów w wyborach prezydenckich spada: Grzegorzowi Napieralskiemu z 8 do 7 proc., a Waldemarowi Pawlakowi z 3 do 2 proc. Stabilne 2 proc. poparcia utrzymuje Andrzej Olechowski, Janusz Korwin - Mikke, a 1 proc. - Andrzej Lepper. Nikt nie chce głosować na Marka Jurka i Bogusława Ziętka.

Niewielu jest już niezdecydowanych wyborców, bo tylko 5 proc. Frekwencja wyborcza szacowana jest na 49 proc.

Druga tura dla Komorowskiego

Z sondażu wynika też, że kandydat PO wygrałby wybory w drugiej turze z wynikiem 54 proc. Na Jarosława Kaczyńskiego głosowałoby 36 proc. wyborców. 7 proc. z ankietowanych nie wie jeszcze, na kogo oddałoby swój głos w drugiej turze wyborów.

Zobacz także
Komentarze (70)
Zaloguj się
 • fiberone

  Oceniono 25 razy 17

  Wystarczy mi, jeśli Komorowski wygra jednym glosem. Biedni otumanieni ludzie, nie docenieni przez nieboszczkę komunę i pokrzywdzeni przez kapitalizm nie wiedzą, że popierając PIS popierają narodowy socjalizm. Nie sądzę, żebym przesadzał. Nie jestem odosobniony w tym sądzie. Problem w tym, ze należałoby ten zbiorowy amok spowodowany pokrzywdzeniem i techniką propagandową PIS jakoś zacząć leczyć ponieważ jest to grożne dla przyszłości naszego Państwa.

 • yanfhowah

  Oceniono 11 razy 9

  prawdziwy-moher ,fan-po i talking_head najbardziej pracowite pszczoly w ulu PiS,i najbardziej oglupione,,,,,,zal mi was,tak po ludzku po prostu zal,,,;-)))))

 • noducks

  Oceniono 10 razy 8

  prawidzywy moher
  wole dziadka z wehrmachtu, ktory nie podpisal volkslisty, przeszedl 2 obozy koncentracyjne, do wehrmachtu zostal wcielony pod przymusem jako kaszub w akcie desperackiej obrony rzeszy wszelkimi silami i przy pierwszej okazji zdezerterowal do wojska polskiego niz tatusia z ak, ktory za mozliwosc dokonczenia studiow, katedre na politechnice i mieszkanie na zoliborzu kapowal na swoich kolegow do ubecji.

 • czesarna

  Oceniono 7 razy 7

  Jarokacz czerpie poparcie z czakramu wawelskiego.

 • uookasz

  Oceniono 7 razy 5

  Kaczynski nie wygra i tak, jestem o to spokojny. Dosc panstwa wyznaniowego, noszenia gnatów swietych i modlenia sie do wyimaginowanych bożków. Trzeba ruszyc Polskę z tego średniowiecza i skonczyc z placeniem panstwowej kasy za nieróbstwo.

 • yanfhowah

  Oceniono 12 razy 4

  no jak Komorowskiemu rosnie to PiS-forum wyjasnie ze sondaz falszywy,,,,

 • l005

  Oceniono 5 razy 3

  Pan Bronisław rośnie w siłę a mnie serce rośnie, Powodzenia !

 • slask383

  Oceniono 7 razy 3

  wlasnie dostalem od P.Komorowskiego zaproszenie na glosowanie,oczywiscie oddam glos na P.Komorowskiego!

 • yanfhowah

  Oceniono 7 razy 3

  GW wlozyla "kij w ule Pis-pszczol ",,,i zawrzalo,hahahahahahahahahhahahahaha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX