Wybory Prezydenckie 2010

Komorowski podpisał nowelę ustawy o przeciwdziałaniu przemocy

mar, PAP
18.06.2010 , aktualizacja: 18.06.2010 10:59
A A A
Pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
Nowelizacja wprowadza zakaz stosowania kar cielesnych wobec dzieci, wzmacnia ochronę ofiar przemocy, kładzie nacisk na profilaktykę.

"Tytuł ustawy nie jest do końca adekwatny do treści, bo przecież chodzi o zjawiska występujące nie tylko w klasycznej rodzinie, ale także w innego rodzaju związkach, gdzie często cierpią kobiety i dzieci" - powiedział Komorowski po podpisaniu noweli.

Wyraził nadzieję, że ta zmieniona ustawa będzie "dodatkowym sygnałem świadczącym o tym, że państwo polskie dostrzega problemy kobiet". Jego zdaniem, ustawa powinna rozwiązywać trudne problemy "na obszarze daleko idącej intymności, prywatności, gdzie zdarzają się dramaty kobiet i dzieci". "Tym dramatom trzeba po prostu przeciwdziałać" - powiedział Komorowski.

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (3)
Zaloguj się
 • szeregowy_agent

  0

  I oto opieka społeczna może zabrać nam dziecko za okruszki na stole. Model szwedzki doprowadził do katastrofy - pan Komorowski o tym nie wie? A może właśnie o to chodzi, aby zamiast wspomagać - niszczyć rodzinę?

 • flying.kapiszon

  0

  Korwin Mikke zdobył ponad 50 poparcia w ankiecie gazety "WPROST" czas na zmiany ?!

 • obserwatorpolitolog

  0

  Trzeba być skończonym matołem żeby podpisać taka ustawę. Mam nadzieję, że zostanie odrzucona możliwie szybko jak to możliwe. NIE wyobrażam sobie, żeby moim prezydentem był taki niedouczony człowiek...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX