Wybory Prezydenckie 2010

Wybory 2010. Ostatnie sondaże przed wyborami. Komorowski wygrywa, ale w II turze

mm
18.06.2010 , aktualizacja: 18.06.2010 20:24
A A A
Bronisław Komorowski ze zwolennikami i Jarosław Kaczyński ze zwolennikami

Bronisław Komorowski ze zwolennikami i Jarosław Kaczyński ze zwolennikami (Fot. AG)

Po pierwszym głosowaniu do II tury przejdą: Bronisław Komorowski z poparciem 44 proc. i Jarosław Kaczyński z poparciem 29 proc. - wynika z sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24. W II turze 56 proc. badanych deklaruje oddanie głosu na kandydata PO. Zbliżone wyniki podaje TNS OBOP w sondażu dla "Forum" w TVP Info.
W porównaniu z poprzednim badaniem MillwardBrown SMG/KRC, Bronisław Komorowski zwiększył dystans dzielący go od Jarosława Kaczyńskiego o 3 punkty proc. Według sondażu, na kandydata PiS chce oddać głos 29 proc. badanych. Na trzecim miejscu znalazł się Grzegorz Napieralski z wynikiem 13 proc.Kolejnych kandydatów - według sondaży - dzieli przepaść. Janusz Korwin-Mikke uzyskałby 3 proc. głosów., Andrzej Olechowski i Waldemar Pawlak - po 2 proc. - wynika z badania MillwardBrown SMG/KRC. 1 proc. - to poparcie Andrzeja Leppera i Marka Jurka.

II tura: Komorowski wygrywa

W drugiej turze na Bronisława Komorowskiego zagłosowałoby 56 proc. badanych, a na Jarosława Kaczyńskiego 33 proc. - wynika z sondażu MillwardBrown SMG/KRC.

Z kolei według sondażu przeprowadzonego przez PBS/DGA, Bronisław Komorowski może wygrać w I turze i uzyskać aż 51 proc. głosów. Według tego badania, Jarosław Kaczyński otrzymać może 33 proc. głosów.

TNS OBOP: W II turze Komorowski wygrywa z 57% poparciem

Według opublikowanego w piątek sondażu TNS OBOP dla programu "Forum" w TVP Info, Bronisław Komorowski (PO) w pierwszej turze wyborów prezydenckich może liczyć na głosy 40 proc. badanych, a Jarosław Kaczyński (PiS) - 35 proc.

W porównaniu do badania z czwartku tego samego ośrodka dla TVP Info, Komorowski stracił 2 pkt proc. poparcia, poparcie Kaczyńskiego pozostało na tym samym poziomie.

W ewentualnej drugiej turze Komorowskiego poparłoby 57 proc. uczestników badania (spadek o 2 pkt proc.), a Kaczyńskiego - 43 proc. (wzrost o 2 pkt proc.)

Kolejne miejsce w sondażu zajął Grzegorz Napieralski (SLD), na którego głosować zamierza 13 proc. respondentów (bez zmian). Dalej z poparciem 3 proc. znaleźli się: szef Samoobrony Andrzej Lepper (wzrost o 2 pkt proc.), kandydat niezależny Andrzej Olechowski (wzrost o 1 pkt proc.), Waldemar Pawlak (wzrost o 1 pkt proc.), Janusz Korwin-Mikke (Wolność i Praworządność, poparcie bez zmian). Na przewodniczącego Prawicy Rzeczypospolitej Marka Jurka zagłosowałby 1 proc. badanych (poparcie bez zmian).

Pozostali kandydaci uzyskali mniej niż 1 proc. wskazań.

Zobacz także
Komentarze (120)
Zaloguj się
 • slowo_komentarza

  Oceniono 16 razy 10

  Powinni od razu napisać 73 % dla Bronisława, 5 % dla Jarka ;)

 • lucky81

  Oceniono 19 razy 7

  Ha ha ha, przed chwilą na głównej stronie gazety widniało Komorowski 51% :)

 • maciejaszek90

  Oceniono 6 razy 4

  Głosujecie na tego Bronka bo co? Co on sobą prezentuje? Nawet osobowości jakiejś konkretnej nie ma. Obywatele zdejmijcie klapki z oczu i głosujcie na Korwina.

 • tmajcher

  Oceniono 6 razy 4

  Boga w wybory nie mieszaj, On ma ważniejsze sprawy.

 • zywo-plot

  Oceniono 5 razy 3

  Oby nie II tura, ja już na to nachalne i zajadłe kacze ryło patrzeć nie mogę... Niech się zajmie tym swoim kotem i nie mąci więcej, bo to już szkoda słów

 • l005

  Oceniono 5 razy 3

  Będzie dobrze. Sondaże praktycznie utrzymują się na stałym poziomie od tygodni. Kaczyński osiągnął maximum swojego siermiężnego elektoratu a reszta to już tylko wysoce negatywny dla niego elektorat . Nie sądzę aby mógł przebić głową ten mur . Pozostanie z 30% swojej siermięgi w obu turach. Jeszcze nie przesądzałbym czy Komorowski nie wygra już w I turze.

 • slowko_komentarza

  Oceniono 5 razy 3

  J.Kaczynski nie wygląda na Polaka..Mały,pokraczny, zapasiony ,z głupawym uśmieszkiem,
  w brudnych butach...Przypomina raczej parobka z PGR-u...

 • tmajcher

  Oceniono 5 razy 3

  Apropos sondaży - przede wszystkim w każdym z nas ukryte jest pragnienie tego aby kibicować tym zdeterminowanym którzy są na drugim miejscu albo innymi slowy syndrom: "je..ć lidera". Dlatego też opublikowanie sondażu - niby zmanipulowanego, na ktorym Komorowski prowadzi (a gdyby tak naprawde nie bylo) zaszkodziloby tylko Komorowskiemu, a pomoglo Kaczynskiemu. Tak wiec jedynie jakies niedojdy z Rydzykiem na czele moga forsowac kolejna swietna teorie, ze sondaze sa manipulowane. Ruszcie troszke glowa, nawet kiedy to troszke boli bo burzy sie Wam dotychczasowy swiatopoglad, bo wodzu mowil co innego.

 • ami_lii

  Oceniono 19 razy 3

  Wybierzmy prezydenta w 1 turze a 100 milionów złotych dajmy na powodzian. Albo na służbę zdrowia :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX