Wybory Prezydenckie 2010

Rewal znów pobije rekord? ''Kończą się rezerwy kart''

mip, PAP
04.07.2010 , aktualizacja: 04.07.2010 14:44
A A A
Kolejka do głosowania w lokalu w Białymstoku

Kolejka do głosowania w lokalu w Białymstoku (Fot. Agnieszka Sadowska / Agenc)

W lokalach wyborczych w gminie Rewal (Zachodniopomorskie) od wczesnych godzin rannych ustawiały się długie kolejki. Komisje sięgają już po rezerwy kart do głosowania. To w tej gminie w I turze wyborów prezydenckich frekwencja wyniosła - 82, 21 proc.
Zapraszamy na multimedialny wieczór wyborczy Gazeta.pl i TOK FM. Wyniki, analizy, komentarze ekspertów i relacje ze sztabów. Na żywo dziś od godz. 20.00.

W siedmiu miejscowościach gminy Rewal mieszka 3630 osób. Obwodowe Komisje Wyborcze utworzono w Rewalu, Niechorzu i Pobierowie. W lokalu wyborczym w Pobierowie, który swym zasięgiem obejmuje trzy miejscowości - Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz, już od wczesnych godzin rannych ustawiała się długa kolejka.

Większość wyborców pytanych, dlaczego zamiast na plaży, gdy temperatura sięga 30 stopni Celsjusza, stoją w kolejce odpowiadała, że to ich obywatelski obowiązek. Poza tym, to nie trwa długo - mówili.

Niektórych przerażała kolejka, ale nie chcieli wracać później. Ci, którzy zrezygnowali z rannego głosowania, chcą przyjść wieczorem w nadziei, że będzie mniej ludzi. Często wczasowicze, którzy przychodzą do lokali wyborczych z małymi dziećmi, przynoszą też plażowy sprzęt. Siedząc na leżakach, cierpliwie czekają na swoją kolej.

- To nie jest dla nas czas stracony - mówiła wczasowiczka, która przyjechała nad morze z Piątku z centralnej Polski. - Dzieci stoją z nami, niech się uczą, że jesteśmy Polakami. Musimy wybrać głowę państwa.

Zdaniem przewodniczącej obwodowej komisji wyborczej w Pobierowie Iwony Zacharczuk, wszystko wskazuje na to, że rekord frekwencji sprzed dwóch tygodni zostanie pobity. - Już uruchomiliśmy rezerwę kart do głosowania. Po godzinie 9 wykorzystaliśmy już 50 proc. kart nam przypisanych, a i one lada moment się skończą - mówiła.

W Rewalu także uruchomiono rezerwę kart do głosowania. - Już wydaliśmy blisko tysiąc kart - mówi Badaszewski. - Nie martwimy się o karty, mamy taką rezerwę, że musi starczyć - podkreślił.

Zobacz także

Zobacz więcej na temat: