Wiadomości o wyborach

Wiadomości

 • 'Strajk Dudy', czyli 'kompletny absurd konstytucyjny'. Dosadna ocena Kowala

  "Strajk Dudy", czyli "kompletny absurd konstytucyjny". Dosadna ocena Kowala

  Mamy do czynienia z rodzajem strajku konstytucyjnego Andrzeja Dudy. A powinien wykonywać swoje konstytucyjne obowiązki - tak Paweł Kowal w TOK FM ocenił postawę prezydenta ws. wymiany ambasadorów. Temat podgrzały informacje o odejściu ze stanowiska ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych - Marka Magierowskiego.

 • Posłanka zapowiada: Jeszcze dziś złożymy projekt ws. zakazu hodowli zwierząt futerkowych

  Posłanka zapowiada: Jeszcze dziś złożymy projekt ws. zakazu hodowli zwierząt futerkowych

  - We wtorek ogłosiłam, że będę ten projekt składać, przedstawiłam jego założenia. Z myślą, żeby zachęcić posłów i posłanki, żeby podpisali się pod tym projektem - powiedziała Małgorzata Tracz w programie "Rozmowy Gazeta.pl". Podczas rozmowy z Iwoną Kutyną posłanka Zielonych wypowiedziała się na temat projektu ustawy zakazującej hodowli zwierząt na futra. Wiadomo, kiedy dokument trafi do Sejmu.

 • Polacy chcą związków partnerskich. Nawet wyborcy Konfederacji są za [SONDAŻ]
 • 'Rodzina na swoim'. Co dalej z Robertem Biedroniem? 'Wyszło niezręcznie'

  "Rodzina na swoim". Co dalej z Robertem Biedroniem? "Wyszło niezręcznie"

  - Robert Biedroń swoje pięć minut w polityce już miał. Ten czas dobiega końca i nie sądzę, by polityk odzyskał zakres wpływów, jakim do niedawna się cieszył - mówi tokfm.pl politolog prof. Rafał Chwedoruk. Po fatalnym wyniku w wyborach do Parlamentu Europejskiego na Lewicy zaczęło się szukanie winnych. Nie bez znaczenia są też tarcia wewnętrzne.

 • Morawiecki o 'polowaniu na czarownice'. Grozi 'poważnymi konsekwencjami'

  Morawiecki o "polowaniu na czarownice". Grozi "poważnymi konsekwencjami"

  Były premier Mateusz Morawiecki zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym odnosi się do śledztwa prokuratury dotyczącego podejrzenia przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych w czasie pandemii. Postępowanie określa "polowaniem na czarownice".

 • Szef gabinetu Dudy przemówił do kamery jak Kaszpirowski. 'Panie premierze, niech pan się nie boi'
 • Pytania o Lewicę i Trzecią Drogę po wyborach PE w TVN24. Biejat: Zaraz stracę cierpliwość
 • Patrioty miały trafić z Polski do Ukrainy. Jednoznaczna odpowiedź USA

  Patrioty miały trafić z Polski do Ukrainy. Jednoznaczna odpowiedź USA

  Amerykański sekretarz obrony odniósł się do medialnych doniesień o tym, że polskie Patrioty zostaną przekazane Ukrainie. Stanowczo zaprzeczył tym informacjom. - Mogę powiedzieć, że nie będzie zmiany jeśli chodzi o ochronę naszymi Patriotami nieba w Polsce - podkreślił.

 • Nie dostali się do PE i co dalej? Czarnecki się odgraża: W grę wchodzi międzynarodowa aktywność
 • Duma vs. uprzedzenie. Gdzie są te związki partnerskie

  Duma vs. uprzedzenie. Gdzie są te związki partnerskie

  Czy rząd ogarnie w końcu ustawę o związkach partnerskich? Co dla osób LGBT+ robi ministerstwo Adama Bodnara? I na czym polega panika moralna wokół transpłciowości, która płynie z USA? W najnowszym odcinku podcastu "Co to będzie" rozmawiamy o najbardziej aktualnych tematach związanych ze społecznością LGBT+ - i w polskiej, i w światowej polityce. Zapraszają Marta Nowak i Miłosz Wiatrowski-Bujacz.

Wybory samorządowe 2024 - najważniejsze informacje

Na portalu wybory.gazeta.pl znajdziesz najświeższe informacje dotyczące zbliżających się wyborów. Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się na polskiej scenie politycznej? Na naszej stronie znajdziesz aktualne informacje na temat polityków, sondaży oraz partii politycznych. Zatrzymaj się u nas na dłużej i bądź na bieżąco, jeśli chodzi o wybory.

Wybory.gazeta.pl - informacje ze świata polskiej polityki
Na portalu wybory.gazeta.pl chcemy być jak najbliżej spraw ważnych dla Polski i jej obywateli. Przedstawiamy informacje dotyczące zbliżających się wyborów, przyglądamy się politykom i staraniom partii politycznych. Dostarczamy czytelnikom najświeższe wiadomości o wyborach oraz konfrontujemy pojawiające się na ten temat relacje. Wybory.gazeta.pl to wiarygodne źródło aktualności, sondaży i informacji na temat zbliżających się wyborów samorządowych.

Chcemy być na bieżąco, więc śledzimy polskie media i obserwujemy działania najważniejszych polskich polityków. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali sprawdzone informacje, pochodzące z wiarygodnych źródeł. Bierzemy pod lupę pojawiające się wiadomości i doniesienia i rzetelnie je opisujemy. Nasi dziennikarze na bieżąco monitorują sondaże wyborcze oraz przyglądają się wypowiedziom polityków. Tworzymy autorskie treści, zapraszamy do rozmów polityków, aby poruszać tematy ważne i interesujące wyborców. Dokładnie badamy i obserwujemy polską scenę polityczną, skupiając się na autentycznych informacjach oraz przedstawiając prawdziwy obraz przedwyborczej rzeczywistości.


Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i bądź na bieżąco

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami o wyborach? Odwiedzaj regularnie portal wybory.gazeta.pl oraz wiadomosci.gazeta.pl i obserwuj, co dzieje się na polskiej scenie politycznej. Obserwuj publikowanie przez nas wiadomości na portalach społecznościowych - Facebooku i X. Jeżeli chcesz, możesz także ściągnąć naszą aplikację i dostawać powiadomienia o najważniejszych newsach.
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.